Kanapka anglosaska z bekonem, sałatą i pomidorem

  • 4 porcje | 10-15 min

Popularna w krajach anglosaskich kanapka, która ma w swym składzie bekon, sałatę i pomidora, nazywana jest tam BLT. My mamy dla ciebie pomysł na podobną kanapkę, ale w swojskim wydaniu, z rzodkiewkami oraz Majonezem Dekoracyjnym WINIARY w wygodnej plastikowej butelce. Dzięki nowemu opakowaniu możesz wyciskać majonez wzdłuż kanapki, nakładać zygzakiem lub aplikować w kratkę – jak fantazja podpowie! Sprawdź ten przepis – koniecznie z Majonezem Dekoracyjnym WINIARY w nowej praktycznej butelce!

Składniki

4 bułki typu ciabatta
Majonez Dekoracyjny WINIARY w wygodnej butelce
8 – 12 plastrów pieczonego boczku
6 – 8 rzodkiewek
1 pomidor
Miks sałat
Masło lub oliwa

Sposób przygotowania

  1. 1 Ciabatty przekrój na pół i posmaruj masłem (ciabatty z dnia poprzedniego możesz posmarować masłem lub oliwą i opiec, aż staną się lekko rumiane).
  2. 2 Boczek w kawałku lub już pokrojony w plastry obsmaż na patelni, aż będzie rumiany.
  3. 3 Na obu częściach bułki rozsmaruj wyciśnięty z butelki Majonez Dekoracyjny WINIARY. Na dolnej połowie każdej ciabatty układaj kolejno: plastry obsmażonego boczku, plastry pomidora, rzodkiewki i sałatę. Dla wykończenia dodaj jeszcze Majonez Dekoracyjny WINIARY i przykryj całość wierzchnią częścią ciabatty.
  4. 4 Aby rzodkiewki zyskały ciekawy słodko-kwaśny smak, możesz je w łatwy sposób zamarynować. Weź
  5. 5 1 łyżkę octu, 3 łyżki wody oraz płaską łyżkę cukru i dokładnie wymieszaj. W powstałą marynatę wrzuć rzodkiewki i pozostaw na 15 min.